בדרך לרילוקיישן: כך תשפרו את האנגלית שלכם

הרילוקיישן מלווה בשלל רגשות – התרגשות מהלא מוכר, נוסטלגיה לישן, ולעיתים קרובות, חרדה בסיסית להשתלב. עכשיו, דמיינו את זה: אתם בבית קפה הומה בעיר החדשה שלכם ושומעים שיחות של אחרים, אבל הן נשמעות כמו ערבוביה של מילים או יוצאים לקנות מצרכים בסופר ולא מצליחים למצוא את אלה שאתם צריכים כי אתם לא שולטים בשפה. במאמר זה תוכלו לגלות למה שיפור מיומנות האנגלית שלכם הוא יותר מאשר רק ללמוד שפה ואיך לעשות זאת. מוכנים? בואו נתחיל!

מדוע שליטה באנגלית חשובה?

 • תרבויות: אנגלית היא לא רק שפה, אלא היא פתח להבנת תרבויות רבות. באמצעות שיפור האנגלית שלכם, אתם הופכים להיות קשובים יותר לניואנסים של תרבויות אלה, והוא עוזר לכם להשתלב טוב יותר ולהעריך את הניואנסים של מקום המגורים החדש שלכם.
 • הזדמנויות מקצועיות: תעשיות גלובליות רבות פועלות בעיקר באנגלית. בין אם אתם מגישים מועמדות לעבודה חדשה או רוצים להתקדם בקריירה שלכם, שליטה באנגלית יכולה להיות יתרון משמעותי.
 • אינטראקציות חברתיות: יצירת קשרים חדשים, השתתפות במפגשים חברתיים או פשוט הבנת שיחות יומיומיות הופכת לנוחה יותר עם כישורי אנגלית טובים יותר. הם יכולים להיות חשובים במיוחד כדי להימנע מתחושות של בידוד או ניכור.
 • התמודדות קלה עם משימות יומיומיות: החל מקריאת שלטים והבנת הודעות ציבוריות ועד ביצוע הזמנות וקניית מצרכים, היכולת להבין ולתקשר באנגלית הופכת משימות אלה לקלות יותר להתמודדות.
 • גישה למידע: משאבים רבים, בין אם ספרים, עבודות מחקר, חדשות, או אפילו בידור, זמינים בעיקר באנגלית. הם יכולים לשפר באופן משמעותי את הידע שלכם ואת החשיפה לעניינים גלובליים ותרבות פופולרית.
 • יעילות ללימודים: לאלה המעוניינים לרכוש השכלה נוספת במיקום החדש שלהם, מיומנות אנגלית יכולה להיות חיונית. היא לא רק מבטיחה תקשורת חלקה עם העמיתים והסגל במקום הלימודים, אלא יכולה גם לפתוח דלתות לסטודנטים בינלאומיים לימודים שמבטיחים עתיד תעסוקתי טוב יותר.

 

 

טיפים לשיפור האנגלית בזמן הרילוקיישן

משפט

 • תרגלו באופן קבוע: כמו כל מיומנות אחרת, שליטה בשפה מגיעה בעקבות תרגול קבוע. הקפידו לקרוא, לכתוב, לדבר ולהאזין באנגלית מדי יום.
 • הירשמו לשיעורי שפה: הצטרפות לקורס אנגלית מדובר במוסד מוביל יכולה להציע תוכנית מובנית ולספק את הכלים והטכניקות הדרושים כדי להשתפר מהר יותר. בנוסף לכך, זוהי הזדמנות מצוינת להכיר אנשים חדשים.
 • צפו בתוכניות באנגלית עם כתוביות: תוכניות, סרטים ושידורי חדשות באנגלית, במיוחד עם כתוביות, יכולים לעזור בהבנת מבטאים, לימוד מילים חדשות וקבלת תחושה של הזרימה הטבעית של שיחות.
 • הצטרפו למועדונים דוברי אנגלית: מועדונים או קבוצות כאלה הם פלטפורמות נהדרות לתרגל דיבור. בדרך כלל הם מתאימים לאלה שלומדים, והם מבטיחים סביבה חיובית כדי לחדד את כישוריכם.
 • השתמשו באפליקציות ללימוד שפות: הטכנולוגיה הפכה את לימוד השפות החדשות לנוח. אפליקציות רבות מציעות שיעורים אינטראקטיביים שניתן לגשת אליהם בכל זמן ובכל מקום.
 • צרו קשר עם מקומיים: אל תירתעו משיחות. צרו קשר עם השכנים, בעלי החנויות והעמיתים שלכם לעבודה. השיחות האלה עוזרות לא רק לתרגול השפה אלא גם להבנת הניבים והסלנג המקומיים.
 • נהלו יומן אוצר מילים: נהלו יומן שבו תרשמו מילים וביטויים חדשים שאתם נתקלים בהם. קראו אותם שוב ושוב כדי להבטיח שהם יהפכו לחלק מאוצר המילים הפעיל שלכם.
 • קראו ספרים ועיתונים: להיחשף לתוכן כתוב יכול להגביר באופן משמעותי את ההבנה ואת אוצר המילים. התחילו עם ספרי ילדים או רומנים למבוגרים צעירים אם אתם מרגישים שרומנים רגילים מאתגרים, ולאחר מכן בהדרגה עברו לחומרים מורכבים יותר.
 • בקשו משוב: אל תפחדו לעשות טעויות. בקשו מחברים או עמיתים לתקן אתכם כשאתם טועים. ביקורת בונה היא דרך מצוינת ללמוד.
 • הישארו חיוביים וסבלניים: לימוד שפה הוא תהליך ארוך. יהיו ימים של תסכול, אבל זכרו, כל שיחה וכל מילה שנלמדת מקרבות אתכם צעד אחד קרוב יותר למומחיות באנגלית.

לסיכום

העולם הופך מחובר יותר ויותר, ולכן השליטה באנגלית בזמן הרילוקיישן היא לא רק כלי, אלא היא גשר לאינספור הזדמנויות, אינטראקציות וחוויות. כשאתם עוברים למקום לא מוכר, השליטה באנגלית הופכת לדרך שלכם לבצע משימות יומיומיות, לגלות את התרבות שסובבת אתכם ולבנות קשרים מקצועיים ואישיים. בין אם אתם רוצים להתקדם בפן המקצועי, ליהנות באינטראקציות חברתיות מעשירות או סתם להעריך את המקום החדש שאתם גרים בו, האנגלית היא האמצעי להשגת המטרות שלכם.

שאלות בנושא בדרך לרילוקיישן: כך תשפרו את האנגלית שלכם

למידע נוסף על בדרך לרילוקיישן: כך תשפרו את האנגלית שלכם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה לראש העמוד