מידע שימושי
+
מהי ויזה לארה"ב?
ויזה לארה"ב היא למעשה אישור כניסה לגבולות ארה"ב. ישנם סוגים שונים של אשרות כניסה לארה"ב הניתנות בהתאם למטרת השהייה, אך הסוג הנפוץ ביותר הוא ויזת תיירות ועסקים (B1-B2). ללא ויזה מתאימה לא תותר כניסתכם לארה"ב.
+
האם אוכל להגיש בקשה לויזה בעצמי?
בהחלט, כל אחד יכול להגיש את הבקשה לויזה באופן עצמאי. את טופס הבקשה המקוון (DS-160) ניתן למצוא באתר שגרירות ארה"ב: https://ceac.state.gov/ceac. כל מועמד נדרש למלא טופס משלו, גם אם מדובר בבני משפחה אחת. הטופס נכתב באנגלית ויש למלא את הפרטים באנגלית בלבד.
+
כמה זמן לוקח לקבל ויזה?
פרק הזמן המדויק הנדרש משתנה מאדם לאדם, אולם רובם הגדול של מבקשי הויזות בישראל מקבלים את הדרכון עם הויזה בתוך מספר שבועות לאחר הגשת בקשתם, כולל פרק ההמתנה לראיון. יש לקחת בחשבון שהזמן המצוין לעיל מבוסס על הממוצע הנוכחי, אולם עלולים להיות שינויים בתקופות עמוסות.
+
מתי כדאי להגיש בקשה לויזה לארה"ב?
מומלץ להגיש בקשה לויזה ברגע שקבעתם תוכניות נסיעה. זמן ההמתנה לראיון בשגרירות האמריקאית עשוי להיות ארוך מהמצופה, בעיקר בעונת הקיץ ובחגים. בנוסף, ישנן בקשות לויזה הדורשות תהליכים אדמיניסטרטיביים נוספים המאריכים את זמן הטיפול בויזה.
+
האם ילדים צריכים להוציא ויזה לארה"ב?
כן. כל אזרח ישראלי, ללא קשר לגילו צריך להוציא ויזה כדי להיכנס לארה"ב. ילדים מתחת לגיל 14 או מבוגרים מעל גיל 80, אינם נדרשים להגיע לראיון אישי בשגרירות. מועמדים בגילאים האלה חייבים לבצע את התהליך מתחילתו, כלומר למלא את טופס הבקשה (DS-160) ולשלם את דמי האגרה. לאחר מכן, יש להעביר כל המסמכים הנדרשים לסניף דואר ייעודי המטפל בנושא הויזות. לקבלת פרטים נוספים.
+
הויזה שלי אושרה. בתוך כמה זמן אוכל לקבל את הדרכון עם הויזה שהונפקה?
במידה ובקשתך לויזה אושרה, הדרכון ישלח אליך בתוך כשבוע מיום הראיון בשגרירות. לאחר אישור הויזה, דרכונך יועבר לדואר ישראל. עם הגעת הדרכון לדואר ישראל, תישלח אליך הודעה לכתובת הדוא"ל שהכנסת בעת קביעת התור לראיון. הדרכון יישלח לכתובתך באמצעות שליח של דואר ישראל.
+
בקשתי לויזה סורבה. האם אוכל להגיש בקשה חדשה?
כן. אין הגבלה על מספר הפעמים שבאפשרותך להגיש בקשה לויזה. עם זאת, אין טעם להגיש בקשה חדשה כל עוד אין בידך הוכחות חדשות לקשרים חברתיים, משפחתיים וכלכליים חזקים, אשר יראו את מחויבותך לחזור לישראל בתום הטיול בארה"ב. כלומר, לפני שמגישים בקשה חוזרת לויזה, כדאי להביא הוכחות חדשות שיצביעו על קשריך לישראל ועל כוונתך לעמוד בתנאי הויזה.
+
בקשתי לויזה סורבה. מדוע אין באפשרותי לקבל החזר כספי?
אגרת הויזה משולמת עבור תהליך הבקשה עצמו. כל מועמד לויזה, בכל מדינה בעולם, נדרש לשלם אגרה זו והיא מכסה את עלות הטיפול בבקשה לויזה. דמי האגרה אינם מוחזרים גם לאלה שבקשתם לויזה לא אושרה. אם בקשתך לויזה סורבה תחת סעיף (b214) והחלטת להגיש בקשה חדשה, עליך לשלם שוב את דמי האגרה לויזה.
+
פג תוקפו של הדרכון שבו הונפקה לי הויזה. האם עלי הוציא ויזה חדשה?
למרות שפג תוקפו של הדרכון שבו הונפקה לך ויזה, אפשר להשתמש בויזה ובתנאי שהדרכון החדש שלך הונפק ע"י אותה מדינה. בכניסה לארה"ב יש להצטייד בדרכון הישן שבו הונפקה הויזה וכמובן גם בדרכון החדש.
+
בעבר היתה לי ויזה בלתי מוגבלת. מדוע הויזה החדשה שלי תקפה רק ל 10- שנים?
מחלקת המדינה האמריקאית לא מנפקת יותר ויזות בלתי מוגבלות בזמן. ויזת תיירות ועסקים (B1-B2). ניתנת ל-10 שנים לכל היותר.
+
בקשתי לויזה סורבה תחת סעיף (b214). האם באפשרותי לערער על החלטה זו?
ביום הראיון תקבל מכתב שיפרט מדוע אינך זכאי לויזה. במידה והויזה סורבה תחת סעיף (b214), אין באפשרותך לערער על החלטה זו. יחד עם זאת, במידה ולא הצגת במהלך הראיון ראיות שהן מהותיות להחלטת הקונסול, כדאי להגיש בקשה חדשה ולהגיע לראיון נוסף.
+
האם ניתן לקבוע ראיון משותף לבני משפחה?
על פי הנחיות השגרירות, ניתן לקיים ראיון משותף לקרובי משפחה מדרגה ראשונה (הורים, ילדים, אחים וזוג נשוי) הגרים באותה הכתובת וכן לבני זוג, גם אם אינם נשואים, הגרים באותה הכתובת. בני משפחה שאינם עומדים בתנאים אלה צריכים לעבור ראיונות אישיים.
+
בויזה הישנה שלי כתוב: “Indefinite”. האם הויזה עדיין תקפה?
ויזה מסוג זה אינה תקפה לנסיעה לארה"ב. אם ברצונך לטוס לארה"ב למטרת תיירות או עסקים, עליך להגיש בקשה לויזה חדשה מסוג B1/B2, או אם הנך עומד בקריטריונים, להשתתף בתוכנית פטור מויזה (Visa Waiver Program).
+
האם הויזה צריכה להיות תקפה למשך השהייה שלי בארה"ב?
באפשרותך לטוס לארה"ב בכל עת, כל עוד הויזה שלך בתוקף. כלומר, הויזה שלך חייבת להיות תקפה ביום הגעתך לארה"ב. בכניסה לארה"ב פקיד ההגירה יעדכן אותך מה משך הזמן שמותר לך להישאר בארה"ב. אם בזמן השהייה בארה"ב, מצאת שעליך להישאר תקופה ארוכה יותר ממה שאושר לך בכניסה לארה"ב, עליך ליצור קשר עם משרדי USCIS הקרובים אליך. אם נכנסת לארה"ב תחת תוכנית הפטור הויזה, אין באפשרותך להאריך את זמן שהייתך בארה"ב.
+
יש לי ויזה. האם עלי להציג כרטיס טיסה חזרה לארץ?
אם בכוונתך לטוס לארה"ב עם ויזה מסוג B1/B2, למטרת תיירות או נסיעת עסקים קצרה, עליך להחזיק כרטיס חזור לארץ. רק אם בכוונתך לטוס עם ויזת עבודה או ויזת סטודנט, באפשרותך להיכנס לארה"ב עם כרטיס טיסה לכיוון אחד.
+
האם אזרח שאינו ישראלי יכול להגיש בקשה לויזה בישראל?
כן. אם הנך תושב קבע בישראל המחזיק בדרכון זר, באפשרותך להגיש בקשה לויזה בשגרירות ארה"ב בת"א. יחד עם זאת, אם אינך תושב קבע בישראל, הקונסול האמריקאי יתקשה להעריך את זכאותך לויזה. במקרה זה, אנו ממליצים להגיש בקשה לויזה במדינה בה הנך מתגורר באופן קבוע.
+
אני נוחת בארה"ב רק לצורך חניית ביניים בדרכי לארץ אחרת. האם אני צריך ויזה?
כן. עליך להגיש בקשה לויזת תיירות ועסקים (B1-B2).
למענה אנושי השאירו פרטים
צרו איתנו קשר >