כניסה לארצות הברית
כל מה שצריך וחשוב לדעת על כניסה לארצות הברית !!
כולנו מכירים בעובדה שארצות הברית נחשבת לאחד היעדים הפופולריים והמבוקשים ביותר בקרב אזרחי מדינת ישראל ואזרחי מדינות אחרות וזאת בשל העובדה שלארצות הברית יש מה להציע בעבור אותם אלו המבקשים אישור כניסה לארה"ב, החל מכך שארה"ב שופעת במקומות תיירות ואטרקציות מגוונת ומעניינות, המדינה מאפשרת לבעלי עסקים רבים לנהל קשרי מסחר יציבים, הצעות מפתות להכנסה כלכלית וכלה במוסדות להשכלה גבוהה ועוד.

הצורך באשרת כניסה לארה"ב או במונח הידוע והמקובל ויזה לארה"ב מעמידה רבים מהדורשים בספקות ובדילמות רבות וזאת לאור העובדה שעל מנת לקבל אישור בקשה לויזה על המועד לעבור כברת דרך המלווה בבירוקרטיה ארוכה ומתישה.

אולם, "השד" לא כל כך נורא, וזאת לאור העובדה שאנו נמצאים כיום בעולם טכנולוגי מפותח ומתקדם אשר הופך את תהליך הוצאת ויזה לארה"ב הבקשה לויזה לארה"ב לנגיש ונוח יותר בקרב אנשים רבים, וזאת משום שרב רובו של התהליך מתבצע דרך המחשב וללא כל צורך לצאת מהבית.

יתרה מזאת ישנם אתרי אינטרנט וחברות רבות המציעות את שירותיהם המקצועיים והמהירים להוצאת ויזה לארה"ב בעלות סמלית אשר בתמורה לכך הם יעשו עבור אותם אלו שאין ביכולתם ו/או באפשרותם לעשות זאת.

על המועמד לפעול בדרך הנ"ל ע"מ לזכות באישור כניסה לארה"ב...

בין אם נבחרת האפשרות להיעזר באחת מהחברות המציעות את שירותיהם להוצאת ויזה ובין אם הדבר ישעה באופן עצמאי, תידרשנה ביצוע הפעולות הנ"ל:

1. הגשת בקשה: כל אזרח מדינת ישראל מתבקש להגיש בקשה לויזה בדרך לקבלת אישור כניסה לארה"ב שלא לצרכי הגירה, את הבקשה יש להגיש במועד הראיון אשר יתקיים בשגרירות ארה"ב הנמצאת בת"א או לחילופין בקונסוליה האמריקאית בירושלים בצירוף כל המסמכים הדרושים.
במקרים בהם גיל דורש הויזה הינו מתחת לגיל 14 ומעל לגיל 79 הוא אינו נדרש להגיע לראיון בשגרירות.

2. מילוי טופס בקשה: בטרם מילוי טופס הבקשה חשוב להכין את כל המסמכים הדרושים בניהם דרכון בתוקף, תמונה העונה לדרישות השגרירות וכו'.
טופס בקשה לויזה לארה"ב נקרא טופס DS-160 ואותו ניתן למצוא באתר השגרירות, הטופס בנוי ממספר עמודים ומציג שאלות בשפה האנגלית.
על המועמד להשיב על השאלות באופן מדוייק, אמין וברור, אשר בסיום מילוי הטופס יש להדפיס את האישור כולל מספרו.

3. תשלום אגרת ויזה: פעולה נוספת שעל המועמד לבצע בדרך לקבלת אישור כניסה לארצות הברית הינו תשלום אגרה אותו ניתן לשלם מכמה דרכים: דרך אתר השגרירות, מוקד טלפוני, או באמצעות סניפי רשות הדואר, אשר גם בשלב הזה הינכם נדרשים להדפיס אישור קבלת תשלום אגרת ויזה.

4. קביעת ראיון: לאחר מילוי טופס בקשה ותשלום אגרת ויזה על דורש הבקשה לקבוע תור לראיון אישי בשגרירות ארה"ב הן באמצעות לוח הזמנים המופיע באתר השגירות והן באמצעות מענה טלפוני.

5. ראיון אישי: מועד הראיון הגיע וחשוב שתהיו ערוכים לקראת עוד בטרם הגעתכם לפתח השגרירותו, כלומר עליכם לדאוג שבידכם נמצאים על המסמכים והאישורים הנחוצים וכמו כן, רצוי להגיע כחצי שעה לפני השעה הנקובה.
הראיון אשר יתקיים מול נציג בקונסוליה הוא ראיון קצר בו תישאלו מספר שאלות עליהם יש להשיב בקצרה ובכנות רבה וללא כל התחמקות, אשר בסיומו תוכלו לקבל תשובה סופית, אם כן תאושר לכם כניסה לארצות הברית או לחילופין אם תתקלו בסירוב מפי הנציג.