ויזת תייר לארה"ב
מהי ויזת תייר לארה"ב (B1,B2) ולמי היא מיועדת ?
ויזת תייר לארה"ב הינה סוג הויזה הפופולארית והמבוקשת ביותר בקרב ישראלים רבים המבקשים להגיע לארצות הברית למטרות שונות, בניהן טיול ברחבי המדינה, ביקור קרובי משפחה, קבלת טיפול רפואי, השתתפות בלימודים שאינם לימודים אקדמאיים, השתתפות בכנסים, קיום משא ומתן בהיבט העסקי ועוד.
ויזת תייר לארה"ב תקפה ל10 שנים מיום הנפקתה, כאשר הביקורים הינם לתקופה מוגבלת של עד 6 חודשים כל ביקור.
ויזה אמריקאית לתייר, מיועדת לאותם מועמדים המעוניינים להיכנס לגבולות המדינה שלא לצרכי הגירה ואוסרת עליהם לגור ולעבוד בשטחי המדינה.

מהם שלבי הגשת הבקשה לויזת תייר לארצות הברית ?

על מנת להגיש בקשה לויזת תייר לארה"ב ישנו צורך בביצוע מספר מהלכים עיקריים :
אם בעבר היה ניתן להגיש בקשה לויזת תייר לארצות הברית על גבי טופס ובאופן ידני , כיום המצב שונה ואת הבקשה לויזה לארה"ב בכלל וויזת תייר ארה"ב בפרט, יש לבצע באתר השגרירות ובאופן מקוון.
על המועמד למלא טופס DS-160 בו יאלץ לציין פרטים אודות עברו, מטרת נסיעתו, ביקורים קודמים בארצות הברית ועוד.
השאלות המוצגות באתר הינן שאלות בשפה האנגלית, אולם רבים מהאנשים נעזרים בחברות המתמחות בהוצאת ויזה, כאשר אחד משירותיהן הוא סיוע במילוי טופס בקשה לויזה אמריקאית לתייר, אותו ניתן אף למלא בשפה העברית.

לאחר שהמועמד סיים למלא את טופס הבקשה בצורה מלאה ומדויקת, עליו לשלם באחד מן הדרכים את תשלום אגרת הויזה העומד כיום על 160$.

רק לאחר שביצע את שתי השלבים ובידו האישורים לכך, המועמד רשאי לפנות בשנית לאתר השגרירות על מנת לקבוע תור לראיון אישי לבקשת ויזה לארה"ב (ויזת תייר).
בשלב הזה יוצגו בפני לוחות הזמנים והשעות בהם הוא יוכל להגיע לראיון בשגרירות ארה"ב.

בסמוך למועד הראיון, וביום הראיון על המועמד לדאוג שיש בידו את כל המסמכים הנחוצים לשם בקשה לויזת תייר ארה"ב בניהם:
דרכון ישראלי בתוקף, תמונות פספורט העונות על הקריטריונים, אישור טופס הבקשה, תשלום עבור אגרת ויזה, לעובדים שכירים ועצמאיים את האישורים והמסמכים הרלוונטיים הנחוצים לבקשה לויזת תייר לארצות הברית ועוד.