ויזה לארה"ב
שלבים להוצאת ויזה לארה"ב
ארצות הברית ידועה כיעד פופולארי ומבוקש עבור אנשים, רבים הן בעבור ישראלים והן בעבור מטיילים ומבקרים מכל רחבי הגלובוס המבקשים להיכנס לגבולות המדינה למטרות שונות הן לשם טיול ברחבי המדינה, לצרכי עסקים ואף לטובת לימודים.
ישנם אזרחים ממדינות רבות כגון: ספרד, אוסטרליה, ליטא, איטליה ועוד, אשר עבורם תהליך הכניסה לארצות הברית הוא תהליך פשוט וקל ואינו מצריך בירוקרטיה ארוכה ומסורבלת לשם הוצאת ויזה לארה"ב המקנה להם אשרת כניסה למדינה.
לעומתם,, אזרחי ישראל ויתר אזרחי המדינות שאינם נכללים בVWP (אותה תכנית המאפשרת לאזרחי מדינות הנכללות בתוכנית לטוס ולהיכנס לארה"ב ללא כל צורך בהוצאת ויזה לתקופה שלא עולה על 90 ימים) וזאת בשל אי עמידה בקריטריונים נדרשים אזרחי המדינות לעבור מסוכות רבות ומהלכים מייגעים בדרך לקבלת ויזה ארצות הברית המיוחלת.
הוצאת ויזה לארצות הברית מחייבת כל אזרח ללא כל קשר לגילו הנכלל ברשימת המדינות אשר אינם נכללים בתכנית ויזת ויתור המעוניינים להיכנס לתחומי המדינה 

אילו סוגי ויזות לארצות הברית קיימות ?

כיום, קיימות כמעט מעל 20 סוגים של ויזות לארה"ב המחולקים אף הם לתתי קטגוריות.
להלן מספר סוגי ויזות ארה"ב, כאשר הסוגים הללו של ויזות לארצות הברית רלוונטיות לאזרחי מדינת ישראל:

1. ויזת מבקרים - הינה אשרת כניסה המוענקת באמצעות שגרירות ארצות הברית בישראל והיא ניתנת בעבור כל אזרח המבקש לשהות בארצות הברית לתקופה קצובה, כלומר לא לאלו המבקשים להיכנס לארצות הברית לשם הגרה או לשהייה תמידית במדינה.
ויזת מבקרים נחלקת אף היא למספר סוגי ויזה ארה"ב בניהם:
- ויזת תייר
- ויזת עסקים
- ויזת עבודה
- ויזת סטודנט
2. ויזת הגירה – המכונה בשמו "GREEN CARD" הינה אשרת הגירה לארצות הברית ומאפשרת לזכאים להתגורר, לעבוד וללמוד בה באופן חוקי וללא כל תלות.

מהם השלבים הנדרשים לשם הוצאת ויזה לארצות הברית ?

הדרך לקבלת ויזה לארצות הברית נתפסת לעיתים כארוכה ומייגעת המצריכה מאתנו לנקוט מספר מהלכים חשובים אשר בסופם יינתן האישור הסופי בו תיהנו מויזה ארצות הברית, אולם מצד שני ישנם מקרים בהם שגרירות ארצות הברית בישראל ידחו לכם את הבקשה מסיבות כאלה ואחרות.
1. תמונה של דורש הויזה לארה"ב –ראשית כל חשוב שתמצא ברשותכם תמונה העונה על הדרישות המבוקשות עבור ויזות לארצות הברית. (את התמונה יש לצרף לטופס הבקשה)
2. מילוי טפסים – השלב השני והחשוב בתהליך הינו מילוי טופס בקשה לויזה לארה"ב, בו יצוינו פרטיכם האישיים וכן מידע נוסף ורלוונטי אודות עברכם וכמו כן תדרשו לציין מה המניע שלכם שלשמו אתם דורשים את הויזות לארה"ב
3. תשלום אגרת ויזה – תשלום אגרת ויזה ארה"ב הינו השלב הנוסף בתהליך, בו הנכם מתבקשים לשלם אגרת ויזה באחד משני הדרכים הנהוגות הן באמצעות כרטיס אשראי והן באמצעות סניפי הדואר.
חשוב לציין !! שהתשלום עבור אגרת ויזות ארה"ב הוא תשלום חובה בשני המקרים הן במקרה בו אושרה עבורכם ויזה לארצות הברית ובן אם קיבלם סירוב 
4. קביעת מועד ראיון לויזה לארה"ב – לאחר שמילאתם בקפידה רבה את הטפסים וברשותכם שובר תשלום אגרת ויזה לארה"ב תוכלו לקבוע מועד לראיון בשגרירות ארה"ב 
5. ראיון – ראיון הינו השלב הסופי והמכריע בדרך לאישור קבלת ויזה ארה"ב והוא מחייב את כל אלו שמבקשים להוציא ויזה ארצות הברית (מלבד מקרים יוצאי דופן).
הראיון מתקיים בשגרירות ארה"ב בישראל והוא מתבצע באמצעות הקונסול אשר הוא זה שיכריע בסופו של דבר אם לאשר עבורכם את הבקשה להוצאה ויזות ארה"ב או לאו.