הארכת ויזה לארה"ב
כיצד מתבצעת הארכת ויזה לארה"ב ?
כל אזרח ישראלי שקיבל ויזה לארה"ב בעבר, ורוצה להאריך ולחדש את הויזה, יודע מה המשמעות של התהליך והטרחה הכרוכה בהוצאת ויזה לארצות הברית. שגרירות ארה"ב בישראל החליטה להקל על אותם ישראלים שקיבלו בעבר ויזה,
ולשם כך הוציאה נוהל לחדש שמטרתו להקל על תהליך הארכת ויזה לארצות הברית.

על מנת שתוכלו להאריך ויזה לארה"ב, עליכם לעמוד בכמה דרישות חשובות.
הארכת ויזה לארה"ב ניתנת רק למי שבעבר קיבל ויזה.
כמו כן, הארכת ויזה לארצות הברית ניתנת רק למי שיש ויזה בתוקף לפחות למעל שנה.
למי שיש ויזה שהולכת לפוג בטווח של 12 חודשים ומטה, לא יכול לבקש הארכת ויזה.
בנוסף למגבלה הזאת, את הארכת ויזה לארה"ב ניתן לבצע רק באותו מקום שבו הונפקה הויזה הנוכחית, כלומר, אם הויזה הונפקה בתל אביב, עליכם לבקש את הארכת ויזה רק בשגרירות בתל אביב. אם קיבלתם את הויזה הנוכחית באמצעות הקונסוליה בירושלים, אז כאמור הארכת ויזה תעשה בירושלים.

מגבלה נוספת שיש לקחת בחשבון כשרוצים הארכת ויזה ארה"ב, זה רק למועמד מעל גיל 14.
יתרה מכך, הארכת ויזה לארה"ב מותנית גם רק למי שהנפיק את הויזה לארה"ב רק לאחר תאריך ינואר 2008.

הארכת ויזה ארה"ב עדיין לא תחסוך מכם את פעולת מילוי הטפסים ותשלום האגרה.
למעשה כדי לבצע את הארכת ויזה ארה"ב, עדיין תצטרכו לגשת לאתר של הקונסוליה האמריקאית ולמלא את טופס DS-160 ואח"כ לגשת לאתר הייעודי של שגרירות
ארה"ב בישראל, ושם לבצע את פעולת התשלום של האגרה.

הדבר היחידי שנחסך מכם בכל התהליך של הארכת ויזה לארצות הברית, היא למעשה שלא תצטרכו ללכת לראיון בקונסוליה.
אם בעבר הייתם צריכים ללכת לראיון ולתת טביעות אצבע ולעמוד בתור ולבזבז חצי יום בשביל לקבל ויזה, אז היום הארכת ויזה תוריד מכם את הטרחה הזאת, אין צורך להגיע פיזית לקונסוליה.

אז איך בכל זאת מעבירים אליהם את הדרכון כדי שנוכל לקבל ויזה חדשה ? או במלים אחרות הארכת ויזה ארה"ב, אז התשובה מאוד פשוטה, דואר שליחים של דואר ישראל.
שגרירות ארה"ב בישראל סגרה הסכם באמצעות זיכיון שנתנה לדואר ישראל כחברה המבצעת את קבלת הדרכונים ושאר הניירת מהאזרחים שמבקשים הארכת ויזה. דואר ישראל תעביר את החומר ישירות לקונסוליה, עם גמר הטיפול בהנפקת הויזה החדשה.

או במלים אחרות בגמר הטיפול בהארכת ויזה לארה"ב, האזרח הישראלי יקבל בחזרה עד לביתו את הדרכון עם אותה שליחות של דואר ישראל.
כל התהליך של הארכת ויזה לארצות הברית לוקח – מרגע שהעברתם את מעטפה לדואר ישראל ועד שהדרכון חוזר לביתכם – זה עניין של כשבוע עד 10 ימים.
לכן אם אתם מתכננים לטוס לארה"ב וצריכים הארכת ויזה, כדאי שלא תחכו לרגע האחרון, כמו כן יש לשים לב, לא בכל סניף דואר ניתן לבצע את פעולת משלוח החומר, ישנם מספר סניפי דואר ייעודים בארץ שרק באמצעותם ניתן לשלוח את המעטפה עם הדרכון לטובת הארכת ויזה. 
את רשימת סנפי הדואר הללו ניתן למצוא באתר של שגרירות ארה"ב בישראל.
אז לכל מי שמבקש הארכת ויזה לארה"ב, יש הקלה מסוימת אבל עדיין צריך למלא טפסים ולשלם אגרה.

בהצלחה לכולם.

מאמר זה נכתב ונכון לתאריך 27.9.2015 
כותב המאמר:
אלישמע אטיאס
מנהל משרד נסיעות ויזה לארה"ב.