בקשת ויזה לארה"ב
הדרך הקלה והפשוטה לבקשת ויזה לארה"ב
בקשת ויזה לארה"ב נדרשת מכל אזרח ישראלי שרוצה להגיע לארה"ב.
לאחר אירוע ה 11.9 התהליך של בקשת ויזה לארצות הברית הפכה ליותר נוקשה ויותר מעמיקה. לכן כדי שתוכלו להוציא ויזה לארצות הברית בקלות ובפשטות החלטתי לכתוב את המאמר כשירות לציבור ובחינם.
כמנהל משרד נסיעות נוכחתי לגלות באמצעות לקוחותיי הרבים שטסים לארה"ב, כי הם נתקלים בקושי לא קטן בהגשת בקשה לויזה לארה"ב, לכן לפני שאתם מתחילים את התהליך של הגשת בקשה לויזה לארצות הברית, עליכם להכין מספר 
מסמכים מראש לפני שאתם מגישים בכלל בקשה לויזה.

1.הדבר הראשון והבסיסי לפני שמתחילים את כל תהליך הגשת בקשה לויזה לארה"ב, צריך שיהיה לכם דרכון בתוקף לחצי שנה קדימה לפחות.
2.מידע על הכתובת שאתם אמורים לשהות בארה"ב, מלון או כתובת של
בני משפחה, כולל מספר טלפון וכדומה.

כשיש בידכם את הדרכון והמידע הרלוונטי על שהותכם בארה"ב, רק אז ניתן למעשה להתחיל ולעבור לשלב הבא בתהליך בקשת לויזה לארה"ב.
את השלב הזה אני מכנה "השלב הטכני". למעשה מדובר במילוי טופס הבקשה לויזה, זהו הטופס העיקרי של התהליך של הגשת בקשה לויזה לארה"ב, זה עניין טכני לחלוטין של מילוי של טופס שנקרא DS-160, את הטופס הזה ממלאים טכנית "און ליין" באתר של השגרירות האמריקאית.
בטופס הבקשה לויזה לארה"ב, הטופס שנקרא DS-160 כאמור, מכיל כ 60-70 שאלות, והן מחולקות לפי נושאים.
להלן הנושאים אותם מכיל טופס בקשה לויזה לארה"ב:

1. החלק הראשון של טופס הוא למעשה כל הפרטים שמופעים בדרכון, כגון : מספר דרכון, תוקף הוצאת הדרכון, איות השם שלכם באנגלית כפי שמופיע בדרכון, מספר תעודת זיהוי, היכן הוצא הדרכון, תאריך לידה וכ"ו.
בחלק הזה של טופס בקשת ויזה לארצות הברית אסור לטעות, צריך למלא במדויק, כי אלו למעשה הפרטים שיועתקו למדבקה של הויזה לארה"ב.
2. החלק השני של טופס בקשה לויזה לארה"ב מתייחס לכתובות וטלפונים שלכם בארץ, של הבית והעבודה.
3. החלק השלישי של הטופס של בקשה ויזה לארה"ב מתייחס למידע על פרטי הנסיעה שלכם, מתי תגיעו לארה"ב, היכן תשהו וכדומה.
4. החלק הרביעי של טופס הגשת בקשת לויזה לארה"ב מתייחס לויזה קודמת (אם הייתה), כלומר מתי הוצאה הבקשה הקודמת , האם קבלתם פעם סירוב, תאריכי ביקור קודמים בארה"ב ועוד.
5. החלק החמישי של הטופס של בקשה לויזה לארצות הברית מתייחס למידע של פרטי אנשי קשר בארה"ב, כגון בני משפחה, כתובות ופרטים על מי שמארח אתכם בארה"ב, אם יש כאלו כמובן.
6.החלק השישי של טופס בקשת ויזה לארה"ב מתייחס לפרטים על מצב משפחתי, כגון: נשואים, רווק, גרוש וכדומה, ובנוסף בחלק הזה של טופס הבקשה מבקשים לדעת פרטים על ההורים, תאריכי לידה, היכן מתגוררים ועל ארץ המוצא שלהם.
7. החלק השביעי של טופס בקשת ויזה לארה"ב מתייחס לפרטים על בן הזוג של מבקש הבקשה לויזה.
אם אתם גרושים, יש למלא עוד קצת פרטים על "האקס" שלכם, כגון שם, תאריך לידה, אזרחות וכדומה.
8. החלק השמיני של הטופס של בקשת ויזה לארצות הברית מתייחס לפרטים על מקום העבודה שלכם.
9. החלק התשיעי של טופס הבקשה לויזה לארה"ב מתייחס לשאלון בריאות.
10. החלק העשירי והאחרון (סוף סוף) של טופס בקשה לויזה מתייחס לגבי מידע על רקע אישי, שאלות כגון: עבר פלילי, השתיכות לארגונים כאלו ואחרים, שימוש בסמים, מעצרים, יידע על נשק כימי וביולוגי ועוד ועוד.


לפי מיטב ניסיוני, בקשה לויזה לארה"ב, אינה מסובכת, סביר להניח שאתם לא מבוקשים ב FBI, ואתם לא חברי ארגון טרור חלילה, לכן אין ממה לחשוש ממילוי טופס בקשה לויזה לארצות הברית.
מדובר בעניין טכני, צריך למלא טופס באתר האינטרנט של הקונסוליה האמריקאית "און ליין", לחלק מהשאלות צריך לתת תשובה "בכן" או "בלא".
חלק מהשאלות מנוסחות כמו "במבחן האמריקאי", כלומר יש שאלה וצריך לענות על אחת מהאפשרויות המוצעות כתשובה.

בקיצור אין ממה לחשוש מהאמת שלכם, לענות ביושר ובקצרה.

אני מאחל לכולכם בהצלחה.


כותב המאמר:
אלישמע אטיאס
מנהל משרד נסיעות עסקי.